Zľavnený NAS, teda sieťové úložisko, vyzerá ako výhodná kúpa len dovtedy, kým k jeho cene nepripočítate potrebné disky. Holandský portál sledujúci ceny zaznamenal pri disku WD Red Plus 8 TB, určenom do sieťových úložísk, cenu 186,90 € k 1. novembru 2025. K 1. septembru 2026 už pri tom istom modeli uvádzal 375,00 €, teda približne dvojnásobok. NAS sa bez pevných diskov nedá používať a disky sa takmer vždy predávajú samostatne. Mnohé elektronické produkty sa bez potrebných súčiastok nezaobídu. Za posledný rok prudko vzrástli práve ceny týchto súčiastok.
Pri nákupe techniky na Black Friday 2026 sa neoplatí pozerať len na percento zľavy. Výhodná kúpa je tá, s ktorou budete spokojní aj v decembri, keď spočítate všetky náklady a overíte si presnú verziu produktu. Inak môžete zistiť, že ste ušetrili len na časti nákupu alebo si vybrali nesprávnu verziu.
Tri kontroly vám pomôžu vyhnúť sa nasledujúcim deviatim chybám:
Black Friday pripadá na 27. novembra 2026, Cyber Monday bude o tri dni neskôr, 30. novembra. Ponuky z roku 2025 uvedené nižšie už neplatia. Každá sa týka jedného produktu na jednom trhu; uvedené ceny nie sú cieľovými cenami na tento rok ani priemermi za EÚ. Po deviatich chybách nájdete aj poznámky k repasovanej technike a iniciatíve Green Friday od refurbed.
Okrem údajov o úložisku a procesore uvedených v ponuke nájdete na európskych štítkoch smartfónov štandardizované údaje o výdrži batérie, odolnosti pri pádoch a opraviteľnosti. Čo všetko sa z nich dá vyčítať, ukazujú dva známe telefóny. Podľa energetických informácií a záznamov o produktoch v EÚ patria iPhone 16 (A3287) aj Samsung Galaxy A56 5G (SM-A566B/DS) do energetickej triedy B. V ďalších deklarovaných údajoch sa však líšia:
Údaje o energetickej triede, výdrži, odolnosti pri pádoch a opraviteľnosti hovoria o rôznych vlastnostiach telefónu. Z tohto porovnania sa nedozviete, ktorý telefón má lepšie fotoaparáty, je rýchlejší, má lepší softvér alebo je celkovo lepšou voľbou. Ani dvojnásobný deklarovaný počet cyklov nesľubuje dvojnásobok rokov používania.
Údaj o cykloch hovorí, koľko nabíjacích cyklov batéria absolvuje v štandardizovanom teste, pričom si zachová najmenej 80 % kapacity. Jeden úplný ekvivalentný cyklus sa môže skladať z viacerých čiastočných nabití. Jedno pripojenie k nabíjačke preto nemusí znamenať celý cyklus. Pri telefónoch uvádzaných na trh EÚ od 20. júna 2025 pravidlá ekodizajnu vyžadujú, aby si batérie zachovali aspoň 80 % kapacity po minimálne 800 cykloch. Deklarovaných 1 000 aj 2 000 cyklov túto zákonnú hranicu prekračuje. Pravidlá stanovujú tiež sedemročnú dostupnosť náhradných dielov po skončení predaja a najmenej päť rokov aktualizácií operačného systému od uvedenia posledného kusu daného modelu na trh. Sú to užitočné orientačné obdobia, no ani jedno nezačína dňom, keď si konkrétny zákazník kúpi telefón.
Údaje na európskom štítku opisujú nový telefón daného modelu. Ak si chcete zľavnený telefón nechať roky, prečítajte si celý štítok. Pri pohľade iba na energetickú triedu môžete prehliadnuť rozdiely, na ktorých záleží viac než na malej úspore.
NAS, teda sieťové úložisko, je malý domáci server na súbory. Predáva sa však bez diskov: zľavnená cena zahŕňa len samotné zariadenie a za disky, bez ktorých ho nevyužijete, zaplatíte zvlášť. Amazon v Nemecku ponúkal 28. novembra 2025 UGREEN NASync DXP2800 s dvoma pozíciami na disky SATA, dvoma slotmi M.2 a portom 2,5 GbE za 269,99 €. U toho istého predajcu stál kompletný externý disk WD Elements Desktop 20 TB s pripojením USB 330 €, čiže 16,50 € za každý inzerovaný terabajt.
Tieto dva produkty slúžia na odlišné účely. Externý disk poskytuje lokálne úložisko. Do NAS vložíte vlastné disky a k súborom potom pristupujete cez sieť. Cenu NAS za terabajt nemožno vypočítať vydelením ceny zariadenia jeho maximálnou podporovanou kapacitou. Zrkadlenie navyše zmenší dostupný priestor: dva rovnaké 8 TB disky v režime RAID 1 poskytnú približne 8 TB využiteľnej kapacity, teda asi 7,28 TiB ešte pred formátovaním a ďalšími nárokmi systému. Nie 16 TB. Zrkadlenie tiež nenahrádza zálohu.
Rozdiel v celkových nákladoch ukazujú dva príklady. V oboch počítame so zariadením za 270 € a dvoma 8 TB diskami; nejde však o zostavy, ktoré sa za tieto ceny predávali:
Zľava 20 % na samotné zariadenie ušetrí 54 €, no rozdiel medzi oboma cenami diskov je 376 €. Rátajte aj s prevádzkou. Ak sa priemerný príkon dvoch nepretržite zapnutých zostáv líši o 10 W, za rok vznikne rozdiel 87,6 kWh. Pri hypotetickej cene 0,25 € za kWh je to 21,90 € ročne alebo 109,50 € za päť rokov. Táto tarifa slúži len ako príklad, nie ako odhad ceny elektriny v niektorej krajine EÚ.
Spočítajte cenu hotovej zostavy vrátane NAS, diskov a prevádzky a zohľadnite kapacitu po zrkadlení. Ak chcete súbory len archivovať a nepotrebujete k nim prístup cez sieť, obyčajný externý disk vás môže vyjsť lacnejšie.
V katalógu rumunského predajcu na Black Friday 7. novembra 2025 stál samostatný smerovač TP-Link Archer BE220 169,99 RON, tri jednotky TP-Link Deco X50 v mesh súprave 549,99 RON a samostatný smerovač ASUS RT-BE86U 999,99 RON. Sú to inzerované ceny v lei, nie priemery za EÚ. Pri súprave Deco vychádza jedna jednotka na 183,33 RON. Porovnávať cenu celej súpravy s cenou jediného smerovača bez zohľadnenia ďalších jednotiek by preto bolo zavádzajúce.
Väčší háčik je v označení Wi-Fi 7. Ukazujú to dva modely mesh systému TP-Link. Podľa francúzskej špecifikácie má Deco BE25 Wi-Fi 7, pásma 2,4 a 5 GHz, inzerovaný súčet rýchlostí rádiových pásiem približne 3,6 Gbit/s a dva porty 2,5 GbE na každej jednotke. Pásmo 6 GHz nemá, a preto nemôže využívať kanály so šírkou 320 MHz. Európska špecifikácia modelu Deco BE65 vo verzii V1, naopak, uvádza pásmo 6 GHz s podporou 320 MHz kanálov. Inzerovaný súčet rýchlostí je približne 9,2 Gbit/s a každá jednotka má štyri porty 2,5 GbE.
Inzerovaných 9,2 Gbit/s vznikne sčítaním rýchlostí 5 760 Mbit/s v pásme 6 GHz, 2 880 Mbit/s v pásme 5 GHz a 574 Mbit/s v pásme 2,4 GHz. Jedno zariadenie však nemusí túto súhrnnú rýchlosť dosiahnuť. Oba modely majú aj porty 2,5 GbE; každý z nich má pred započítaním réžie prenosu teoretickú rýchlosť 312,5 MB/s. Ani lepšie rádiové vybavenie nezmení jedno káblové pripojenie 2,5 GbE na pripojenie 10 GbE.
Tri potreby si žiadajú tri rôzne riešenia:
Porovnávajte rádiové pásma a hardvérovú verziu konkrétneho produktu, nielen označenie generácie Wi-Fi.
Vo Francúzsku sa 24. novembra 2025 objavila výrobcom sponzorovaná kampaň s ponukou dvoch prenosných batériových staníc EcoFlow. RIVER 3 Max stála 349 € pri menovitej kapacite 572 Wh a trvalom výkone 600 W na výstupe striedavého prúdu, teda 610 € za menovitú kWh. DELTA 3 Plus stála 649 € pri 1 024 Wh a 1 800 W, teda 634 € za menovitú kWh. Sú to ceny z kampane, nie nezávisle overené najnižšie ceny na trhu. Väčší model stojí za kWh viac, no ponúka trojnásobný trvalý výkon. O tom, ktorý nákup je výhodnejší, preto nerozhodne samotná cena za Wh ani samotný výkon.
Menovitá kapacita je údaj na štítku. V publikovaných testoch však vyšli nižšie hodnoty. Pri cene 649 € za DELTA 3 Plus závisí cena za kWh kapacity batérie, nie cena elektriny, od toho, s ktorou hodnotou počítate:
Sú to dve samostatné merania, nie záruka, že využiteľná kapacita bude vždy medzi nimi. Výsledok môže ovplyvniť záťaž, použitý výstup aj podmienky testu.
Zvýšený výkon je iný údaj než kapacita. Pri európskych verziách systému RIVER 3 uvádza EcoFlow menovitý výkon 600 W a 1 200 W v režime X-Boost. Pri DELTA 3 Plus je to 1 800 W menovitého výkonu a 2 400 W v režime X-Boost pri 230 V. Výkon v režime X-Boost nie je trvalý a nepridáva batérii kapacitu. Modely sa líšia aj solárnym nabíjaním: DELTA 3 Plus prijíma solárny príkon 1 000 W, bežná DELTA 3 len 500 W. Vyšší príkon má význam iba vtedy, ak ho vaše panely dokážu dodať a rýchlejšie nabíjanie využijete. Oba modely majú menovitú kapacitu 1 024 Wh.
Na napájanie spotrebiča potrebujete dostatočný trvalý výkon aj energiu na požadovaný počet hodín. Pri presnom modeli porovnajte nameranú využiteľnú kapacitu vo Wh, trvalý výkon vo wattoch a možnosti nabíjania. Najlacnejšia stanica nemusí mať kapacitu, ktorú potrebujete, a najvyšší uvádzaný výkon môže patriť iba režimu X-Boost.
Podľa nemeckých správ o akcii Bambu Lab, ktorá sa začala 28. októbra 2025, stála A1 mini 179 €, A1 mini Combo 289 €, A1 Combo 349 €, P1S 369 € a H2D Combo 1 899 €. Viacfarebný systém AMS lite sa samostatne predával za 179 €. Oba modely Combo z radu A1 ho už obsahovali. Najnovšie modely P2S a H2S do akcie zaradené neboli.
Skôr než porovnáte ceny, spočítajte jednotlivé časti. A1 mini a samostatný AMS lite vyšli spolu na 358 €. Verziou Combo za 289 € ste teda ušetrili 69 €, a to ešte pred zohľadnením prípadného rozdielu v cene dopravy.
Druhým dôležitým údajom je veľkosť tlačového priestoru. A1 mini má menovitý tlačový priestor 180 × 180 × 180 mm, teda 5,83 litra. Pri A1 je to 256 × 256 × 256 mm, čiže 16,78 litra. Verzia Combo väčšej tlačiarne stála o 60 € viac než Combo menšej, približne o 20,8 %, a ponúkala asi 2,88-násobný menovitý tlačový priestor. Väčší tlačový priestor pomôže najmä pri veľkých výtlačkoch. Ak sa všetko, čo tlačíte, zmestí do 180 mm, priestor navyše vám veľa neprinesie. Rozmery tlačového priestoru zároveň nie sú rozmermi celej zostavy: miesto potrebujú aj pohyblivé časti, systém cievok s filamentom a vy sami, aby ste mali k tlačiarni prístup.
Účet môžu zvýšiť doplnky. Podávače materiálu, sušičky a pripájacie súpravy majú vlastné požiadavky na kompatibilitu a napájanie. V cene systému z radu AMS nemusí byť rozbočovač, káble či adaptér, ktoré konkrétna tlačiareň potrebuje. Kompatibilita môže závisieť aj od firmvéru, takže zostava fungujúca pri uvedení produktu nemusí fungovať v každej neskoršej konfigurácii.
Porovnajte, koľko stojí sprevádzkovanie každej zostavy aj jej neskoršie rozšírenie vrátane všetkých potrebných dielov. Ceny z roku 2025 sa nemusia zopakovať a samy osebe nehovoria, či je dnes starší model stále najlepšou voľbou.
Na francúzskom Amazone stála 21. novembra 2025 tlačiareň Epson EcoTank ET-2862 v akcii 159,99 €. Z ceny tlačiarne však ešte nezistíte, koľko vás bude stáť tlač po minutí pribaleného atramentu.
Rozdiel ukazujú ceny v obchodoch výrobcov pre zákazníkov v Írsku, overené 23. októbra 2026. Ide o referenčné ceny bez dopravy a prípadných voliteľných zliav, nie o ponuky na Black Friday. Nasledujúce náplne sú určené pre odlišné rady tlačiarní a nemožno ich zamieňať:
Cena atramentu na jednu stranu sa líši približne v pomere 26 : 1. Porovnanie sa týka iba týchto dvoch náplní pri ich deklarovanej výťažnosti, nie všetkých tlačiarní Canon a Epson ani celkových nákladov na tlač. Skutočný počet strán závisí od pokrytia strany atramentom, čistenia tlačiarne a spôsobu používania. Vo výpočte nie je farebný atrament, papier, atrament pribalený k tlačiarni ani údržba.
Potom zistite, po koľkých stranách sa vám vráti vyššia cena tlačiarne. Predpokladajme, že vhodná tlačiareň s nádržkami stojí o 100 € viac než vhodná tlačiareň na kazety. Pri uvedených cenách atramentu sa rozdiel vráti po vytlačení približne 1 435 čiernobielych strán, ak nepočítame atrament pribalený k obom tlačiarňam. Pri 50 stranách mesačne to trvá asi 2,4 roka, pri 300 stranách mesačne približne 4,8 mesiaca.
Tá istá ponuka na tlačiareň s nádržkami môže vyhovovať človeku, ktorý tlačí často, no na občasnú tlač lístka môže byť takáto tlačiareň zbytočná. Aj inzerovaný počet rokov, na ktoré má atrament vystačiť, vychádza z predpokladu o počte vytlačených strán. Ponuku preto posudzujte podľa toho, koľko strán plánujete vytlačiť počas životnosti tlačiarne. Nízka cena dopĺňania atramentu môže z nádržkového modelu urobiť dobrú kúpu aj bez veľkej zľavy na samotnú tlačiareň.
Tri ponuky z roku 2025 ukazujú, ako sa líšili ceny a zľavy na čítačky. Kobo Libra Colour stála 17. novembra 2025 vo francúzskom Fnacu 209,99 € oproti inzerovanej cene 239,99 €. Kindle Colorsoft so 16 GB stála 1. decembra 2025 na talianskom Amazone 179,99 €. Vo francúzskej akcii Kobo od 24. novembra do 24. decembra 2025 bola Elipsa 2E lacnejšia o 50 €. Ide o jednotlivé ponuky, nie o priemernú zľavu na čítačky.
Skôr než si priplatíte za farby, premyslite si, čo budete čítať. Kobo Libra Colour má sedempalcový displej. Kobo uvádza pri čiernobielom obsahu 300 pixelov na palec, pri farebnom 150. Vyššia hodnota teda neplatí pre farebné stránky. Farby môžu pomôcť pri anotovaní a triedení kníh. Veľkosť displeja a rozlíšenie vo farbe ovplyvňujú čitateľnosť drobného textu v komiksoch a dokumentoch s množstvom obrázkov, preto si pozrite, ako vyzerajú vaše vlastné súbory. Malá farebná čítačka neponúkne toľko priestoru ako veľký tablet ani vzhľad tlačenej stránky.
Aj výdrž batérie závisí od spôsobu čítania. Kobo uvádza pri modeli Libra Colour až 40 dní za predpokladu, že čítate 30 minút denne, predné osvetlenie je nastavené na 30 % a Wi-Fi aj Bluetooth sú vypnuté. To predstavuje 20 hodín čítania rozložených do 40 dní plus pohotovostný režim, nie 960 hodín nepretržitého čítania. Počet uložených kníh zase závisí od veľkosti súborov: pri 32 GB verzii výrobca hovorí približne o 24 000 e-knihách alebo 150 audioknihách Kobo podľa vlastných predpokladov o veľkosti súborov. Väčšia pamäť má zmysel iba vtedy, ak ju vaša knižnica potrebuje.
Ponuku posudzujte podľa toho, čo plánujete čítať. Čítačka s vhodným displejom alebo podporou formátov vašich kníh vám môže aj pri menšej zľave poslúžiť lepšie než model, pri ktorom si priplatíte za farby či pamäť, ktoré veľa nezmenia.
Vo francúzskom Fnacu boli 27. novembra 2025 v akcii dve verzie Meta Quest 3S. Headset so 128 GB stál 249,99 € oproti inzerovanej cene 329,99 €. Verzia s 256 GB stála 369,99 € oproti inzerovanej cene 439,99 €. Za dvojnásobnú pamäť ste tak zaplatili o 120 € viac, teda príplatok 48 %.
Väčšia pamäť však z modelu 3S neurobila Quest 3, ktorý má displeje s vyšším rozlíšením. Podľa porovnania výrobcu majú Quest 3S aj Quest 3 čip Snapdragon XR2 Gen 2 a 8 GB RAM. Quest 3S ponúka rozlíšenie 1 832 × 1 920 pixelov na oko, teda približne 3,52 milióna pixelov. Quest 3 má 2 064 × 2 208 pixelov na oko, približne 4,56 milióna. Na každé oko tak pripadá asi o 29,6 % viac zobrazovacích pixelov. Horizontálne zorné pole Quest 3 je 110 stupňov oproti 96 stupňom pri modeli s nižším rozlíšením.
Počet pixelov sám osebe nehovorí, aký dobrý je headset celkovo. Ukazuje však rozdiel, ktorý pri názve zdôrazňujúcom veľkosť úložiska ľahko prehliadnete. Quest 3S s 256 GB má v rámci radu 3S viac miesta na dáta, nie displeje s vyšším rozlíšením.
Keď verzia s väčšou pamäťou stojí v zľave podstatne viac než základná, porovnajte ju aj s vyšším modelovým radom. Potrebujete viac miesta na inštaláciu hier, lepší displej alebo oboje? Uvedené ceny ukazujú pomer cien modelov v roku 2025, nie ceny, na ktoré by ste mali cieliť v novembri 2026.
Európska akcia Fanatecu na Black Friday sa začala 25. novembra 2025. Základňa CSL DD QR2 5 Nm stála 299,95 € so zľavou 50 €, CSL DD QR2 8 Nm 399,95 € so zľavou 50 € a ClubSport DD 599,95 € so zľavou 200 €. ClubSport DD+ stála 799,95 € so zľavou 200 €, zatiaľ čo Podium DD2 QR2 vyšla na 999,95 € so zľavou 500 €. Všetky zľavy sú vypočítané z porovnávacích cien zverejnených Fanatecom.
Drahšia verzia CSL stála o 100 € viac a mala menovitý maximálny krútiaci moment 8 Nm namiesto 5 Nm. Údaj o krútiacom momente bol vyšší o 60 %, cena približne o 33,3 % oproti slabšej základni. Vyšší krútiaci moment však nezaručuje rovnako veľké zlepšenie zážitku z jazdy.
Samotná základňa nie je kompletná zostava. Podľa európskych správ o akcii z roku 2025 stál MOZA R5 Racing Bundle 439 €. Obsahoval základňu s krútiacim momentom 5,5 Nm, volant ES, pedále SR-P Lite a svorku na pripevnenie k stolu. Základňa za 299,95 € teda nebola lacnejšou kompletnou súpravou.
Skontrolujte aj kompatibilitu s konzolou. V systéme Fanatec závisí kompatibilita s Xboxom od vhodne licencovaného volantu, zatiaľ čo PlayStation vyžaduje vhodnú základňu. Bežná CSL DD nie je kompatibilná s PlayStation a rýchloupínacie systémy QR1 a QR2 nemožno zamieňať.
Na európskej stránke MOZA stál 23. októbra 2026 ten istý balík R5 399 €, o 40 € menej než v akcii na Black Friday 2025. Dve ceny z konkrétnych dní nepredstavujú úplnú cenovú históriu, ale ukazujú, že cena na Black Friday nemusí byť najnižšia. Do rozpočtu zahrňte celú funkčnú zostavu. Ak hráte na konzole, pripočítajte aj cenu konzoly.
Repasované zariadenie je použité zariadenie, ktoré odborníci pred opätovným predajom skontrolovali, vyčistili a obnovili. Ak chcete posúdiť jeho cenu, najprv sa uistite, že porovnávate rovnaký produkt. Až potom porovnajte ceny.
Ukazuje to príklad pretekárskej zostavy. V ponukách výrobcu pre EÚ z 23. októbra 2026 stál nový MOZA R5 Racing Bundle 399 € a výrobcom repasovaný balík 279 €. Rozdiel 120 € predstavoval približne 30,1 % ceny nového balíka. Podľa výrobcu obsahuje repasovaná súprava všetky základné komponenty a každý kus prechádza testovaním; pôvodný obal a priložené tlačené materiály sa môžu líšiť. Obe ceny zahŕňajú daň, doprava sa počíta zvlášť. Ide o repasovaný tovar výrobcu, nie o ponuku refurbed. Rovnaký postup však využijete aj inde: porovnávajte cenu novej a repasovanej verzie tej istej súpravy. Veľkosť úspory neposudzujte podľa pôvodnej ceny pri uvedení na trh ani podľa nápisu „zľava“. Repasovaná súprava bola za uvedenú cenu v ponuke už pred hlavnou novembrovou akciou.
Európsky štítok smartfónu opisuje nový model, takže neukáže, aká kapacita batérie zostala konkrétnemu repasovanému kusu. Overte si batériu telefónu, ktorý kupujete. Smartfóny na refurbed majú najmenej 85 % pôvodnej kapacity batérie, ostatné zariadenia najmenej 80 %. Zariadenia v stave Premium majú najmenej 90 % pôvodnej kapacity. Označenie stavu okrem minimálnej kapacity batérie opisuje iba vzhľad.
Ak si chcete uvedené modely pozrieť, na refurbed nájdete iPhone 16, Galaxy A56 5G, Meta Quest 3S aj NAS Synology DiskStation.
Green Friday je vlastná podoba novembrovej nákupnej akcie refurbed: popri úspore kladie dôraz aj na udržateľnosť.
Na stránke akcie s názvom „Black Friday 2026: technika, za ktorú planéta nemusí platiť“ spája refurbed Green Friday s uvedomelejším nakupovaním a ochranou životného prostredia. Zameriava sa na repasovanú elektroniku a domáce spotrebiče na každodenné používanie. Repasované zariadenie je udržateľnejšou alternatívou k novému: jeho obnova si vyžaduje menej surovín a menej výrobných úkonov než výroba nového kusu. Prezrieť si môžete aj sezónne ponuky.
Tri kontroly z úvodu platia pri každej ponuke vrátane Green Friday: spočítajte celkovú cenu nákupu, vypočítajte náklady na využiteľný terabajt, vytlačenú stranu alebo inú vhodnú jednotku a overte si podrobnosti o presnej verzii v ponuke. Pri každej cene sa pýtajte to isté: budete s ňou spokojní aj v decembri? Dobrý produkt za dobrú cenu je výhodná kúpa bez ohľadu na to, v ktorý piatok ju nájdete.
Zníži zľava na NAS cenu celej zostavy?
Áno, ale len o výšku zľavy na NAS. Disky zaplatíte zvlášť. Pri zariadení za 270 € a dvoch 8 TB diskoch v zrkadlenej zostave vyjde hardvér na 80,50 € za využiteľný terabajt, ak jeden disk stojí 187 €, alebo na 127,50 €, ak stojí 375 €. Cenu za využiteľný terabajt počítajte zo sumy za zariadenie aj disky.
Ako porovnať batériové stanice s rôznou kapacitou?
Porovnávajte využiteľnú energiu, nielen kapacitu na štítku. EcoFlow DELTA 3 Plus má menovitú kapacitu 1 024 Wh, no ADAC nameral 935 Wh a COMPUTER BILD 887 Wh. Pri cene 649 € to podľa výsledku ADAC znamená 694 € za kWh, podľa COMPUTER BILD 732 € za kWh. Overte si tiež, či trvalý výkon stanice stačí vášmu spotrebiču.
Oplatí sa tlačiareň s atramentovými nádržkami pri občasnej tlači?
Zvyčajne nie. Ak stojí o 100 € viac než tlačiareň na kazety, pri vyššie uvedených cenách atramentových náplní sa rozdiel vráti po približne 1 435 čiernobielych stranách. Pri 50 stranách mesačne to trvá asi 2,4 roka, pri 300 stranách asi 4,8 mesiaca. Ak tlačíte len občas, pravdepodobne toľko strán nevytlačíte.
Znamená Wi-Fi 7, že smerovač podporuje pásmo 6 GHz?
Nie. TP-Link Deco BE25 podporuje Wi-Fi 7, ale má iba pásma 2,4 a 5 GHz. Deco BE65 má navyše pásmo 6 GHz. V špecifikácii skontrolujte pásma a hardvérovú verziu. Potom posúďte, či smerovač vyhovuje vašim požiadavkám na pokrytie a či spolupracuje s vašimi zariadeniami a podporuje káblové pripojenia, ktoré potrebujete.
Platí európsky štítok batérie aj pre repasovaný telefón?
Nie priamo. Štítok opisuje nový telefón daného modelu, nie zostávajúcu kapacitu batérie konkrétneho repasovaného kusu. Overte si batériu kupovaného telefónu. Smartfóny na refurbed majú najmenej 85 % pôvodnej kapacity batérie.
Môže byť výrobcom repasovaná technika lacnejšia než nová už pred Black Friday?
Áno, poznáme jeden zdokumentovaný prípad. V ponuke výrobcu pre EÚ stál 23. októbra 2026 výrobcom repasovaný MOZA R5 Racing Bundle 279 € a nový 399 €. Porovnajte rovnakú súpravu, overte si obsah repasovaného balíka a prečítajte si podmienky dopravy.
Teraz poznáte tri kontroly, ktoré vám pomôžu odlíšiť výhodnú kúpu od tej, ktorú by ste v decembri ľutovali. Prezrite si sezónne ponuky a použite ich pri každej, ktorá vás zaujme.
Na refurbed sa stretávajú kupujúci a predajcovia repasovanej elektroniky. V roku 2023 získal refurbed v Rakúsku celkové prvenstvo v ocenení EY Scale-up of the Year.
Na každé zariadenie sa vzťahuje záruka najmenej 12 mesiacov a ak vám nevyhovuje, môžete ho do 30 dní vrátiť. Sezónne ponuky si prezrite, keď vám to bude vyhovovať.
Prihláste sa na odber nášho newslettra po prvý raz a ušetrite 15 €!
Už nikdy nezmeškajte ponuku.
Informácie o používaní osobných údajov nájdete v našich Zásadách ochrany osobných údajov.
Potvrdiť prihlásenie
Už to skoro máme: Poslali sme vám potvrdzovací e-mail